Czy Twoja firma jest przygotowana do składania JPK?

Obowiązujące od 1 stycznia 2018 przepisy nakładają na wszystkich przedsiębiorców, którzy są czynnymi podatnikami VAT, obowiązek przekazywania do odpowiedniego Urzędu Skarbowego Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Plik ten zawiera ewidencję z ksiąg podatkowych, dane dotyczące zakupu i sprzedaży VAT i jest tworzony przy użyciu własnego systemu informatycznego, ale musi być zgodny ze wzorem narzuconym przez Ministra Finansów pod względem formy i układu. Comiesięczna wysyłka JPK dotyczy VAT-owców składających deklaracje miesięczne i kwartalne.

Czym grozi niewypełnienie obowiązków?

Jeżeli plik JPK_VAT nie zostanie złożony w terminie, może to zostać odebrane przez Urząd Skarbowy jako naruszenie obowiązków podatkowych i ukarać przedsiębiorcę karą grzywny. Zgodnie z przepisami, jeśli nie będzie złożona w terminie informacja podatkowa w formie ww. pliku, to kara grzywny może wynieść do 120 stawek dziennych! To może sięgać do nawet 3 199 680zł!

Warto tutaj wspomnieć, że nieprawidłowo przygotowany plik (zła forma), zawierający dane nieprawdziwe oraz niezłożony w terminie może zostać potraktowany jako wykroczenie lub przestępstwo skarbowe (kara nawet do 20 160 000zł!).

Potrzebujesz pomocy?

Każdy nasz klient nie musi być zmartwiony o przygotowywanie i wysyłanie pliku JPK_VAT. Jesteśmy z tego przeszkoleni i robimy to dla niego. Jeżeli masz problemy z tym podatkowym obowiązkiem ,zapraszamy do kontaktu.

Proszę również zapoznać się z nasza ikonografiką dotyczącą JPK:

http://www.rachunkowosc-libro.pl/jpk-infografika.html

/0 Komentarze/Autor
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Biuro Rachunkowe LIBRO

Polityka prywatności

© 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone – LIBRO

Polityka prywatności